Rituály

Z našich životů se vytratila pomalost. Zastavit se a plně prožít důležitou chvíli, vstřebat velkou změnu, uzavřít jednu životní kapitolu a vstoupit vědomě do další - to chce čas a péči. Životními událostmi pro ženu jsou jistě těhotenství, porod a šestinedělí. A žena jimi může vědomě projít skrze předporodní a poporodní rituál, aby uctila své tělo, poděkovala sama sobě, že přivedla na tento svět nový život a zvědomila si záměr, kudy chce dál kráčet.

V minulých dobách měli lidé možnost skrze průvodce rituálem přerodu projít tak, že se jim dostalo podpory, úcty, prostoru k tomu, aby mohli sdílet svůj prožitek. Zvědomit si, čím prošli, co se cestou naučili, co ztratili, jaké dary v sobě objevili a jednoduše se podělit se svou komunitou o novou zkušenost. Pokud si žena po dlouhé cestě ~ cestě hrdinky, kterou v těhotenství ušla a po porodu ~ nedá prostor čas vše integrovat, může se cítit neukotvená, v pressu a stresu, zmatená. 

Dopřejme si tedy spolu až několika hodinové setkání, během kterého si budeme povídat, popíjet výživné ceremoniální kakao, já Tě budu opečovávat a léčit v posvátném prostoru, který společně vytvoříme. Dostaneš tak možnost se v životě uzemnit, zvnitřnit, napojit se a uvolnit do proudu života. Setkání zahrnuje očistnou bylinkovou koupel nebo ženskou bylinnou napářku, masáž celého těla bylinnou koulí se zaměřením na bříško, jeho prohřátí lávovými kameny, zamykání sedmi energetických zámků pomocí rebozo šátku, tvoření osobního oltáře, vytvoření záměru a mnoho dalšího. Pokud pocítíš volání, jsem tady pro Tebe.

Zavinovací rituál je vhodný nejen po porodu, ale po každé, když si potřebujeme dopřát prostor k uzavření životní kapitoly a chceme vědomě vykročit dál. 

Napiš mi