Péče duly před porodem a u porodu 

Pojďme se teď společně podívat na to, co Ti mohu před porodem, u porodu, i po něm nabídnout.
V mé přítomnosti se budeš během celého těhotenství, a také u samotného porodu, cítit v bezpečí, opečovávaná, uzemněná, sama sebou a napojená na své tělo i na miminko. Skrze zkušenosti a prožitky z mého vlastního domácího porodu pochopíš, že porod je naprosto přirozený proces, kterému stačí jen důvěřovat.

V průběhu těhotenství budeme společně zkoumat proces porodu a pomocí jógových ásan a vizualizací připravovat Tvé tělo i mysl na situace, které by mohly u porodu nastat, tak, abys byla schopna ve správnou chvíli učinit svobodné, informované rozhodnutí, a to vždy v plném propojení sama se sebou samotnou i s miminkem.

Od 38. týdne těhotenství Ti mohu připravit uvolňující ženskou bylinnou napářku porodních cest.                         
Pracuji také s technikou AromaTouch - před porodem i po něm opečuji Tvé tělo i duši éterickými oleji, a Ty se tak dostaneš do přirozené rovnováhy.

Praktikuji také rebozo masáž, která pomůže - bude-li potřeba - upravit polohu tvého děťátka. 
Ráda Ti individuálně doporučím i jiné vhodné terapie. 
V případě, že by miminko otálelo se svým příchodem na svět, svalový test Ti může pomoci objasnit příčinu.   

Více o jednotlivých technikách, se kterými pracuji, se dočteš níže. 

Během celého Tvého těhotenství Ti pak budu k dispozici ke konzultacím na telefonu. U samotného porodu Ti budu láskyplnou, léčivou oporou. Budu Ti pomáhat hledat polohu, která usnadní sestup miminku, ulevovat od bolestí, pokud nějaké budou, nahřívat hráz, masírovat bedra, hladit Tě, dodávat víru, že vše zvládneš, a atmosféru zpříjemňovat voňavou aromaterapií.

Pokud se rozhodneš rodit v porodnici, probereme spolu, jak komunikovat s personálem tak, aby byla Tvá přání vyslyšena.

Individuální příprava k harmonickému porodu v domácím prostředí

Získáš ode mě kvalitní informace o tom, jak probíhá porod, i jak plně prožít období posvátného šestinedělí. Naučím Tě, jak si ulevovat od bolestí, jak pracovat s vlnami během porodu, budeme zkoušet vhodné porodní polohy. 
Budeme společně ladit i Tvou emoční stránku tak, aby ses cítila přirozeně svá a připravená prožít tento magický okamžik zrození v uvolnění a napojení na své tělo i na miminko. 
Můžeme spolu také probrat, jak vhodně o porodu komunikovat se svým podporujícím partnerem. 
Ráda Ti budu vyprávět, jak jsem se na svůj domácí porod připravovala já a co mi pomohlo ve vypjatých situacích. 
Pomůžu Ti s výběrem porodní asistentky a pediatra, poradím, co a na jakých úřadech je potřeba vyjednat, pokud chceš rodit doma.                    

Poporodní návštěva u nově zrozené matky

V rámci poporodní péče nabízím zpracování placenty nebo regenerující bylinnou napářku. Společně můžeme uzpůsobit prostor u Tebe doma tak, aby co nejlépe vyhovoval potřebám miminka a podporoval jeho bezproblémový vývoj. Zkontroluji přisátí miminka k prsu, naučím Tě správné polohování a nošení miminka v náručí i v šátku. Šátek a Hojdavak nabízím k zapůjčení, stejně jako tématickou literaturu. Zajistím pro Tebe úklid domácnosti, nákup, vaření, vypomůžu s péčí o ostatní děti v rodině.

Zpracování placenty s úctou a láskou

Placenta - životadárný orgán děťátka. Pupeční šňůrou posílá dítěti vše, co potřebuje pro svůj život v děloze.
Je tam pro něj, je jeho tichým společníkem. Po porodu obvykle placenta končí ve spalovně.

Já jsem si zvolila jinou cestu. Část placenty jsem nechala zpracovat do výrobků, z nichž čerpá má dcera i já dodnes, a zbytek jsme s díky odevzdali matce Zemi. 
Placenta, přestože projde zpracováním, neustále předává svou sílu a může pomoci dítě podpořit, když stoná, když mu rostou první zoubky, když se ocitne v psychické nepohodě. Matce dodá energii do nových začátků, prožívá-li poporodní blues nebo když potřebuje podpořit laktaci.

Výrobky z placenty (kapsle, tinktura, esence, krémy, homeopatika) mají široké využití, obsahují železo a další tělu prospěšné látky. 
Ihned po Tvém porodu můžu na přání z placenty připravit energizující a výživný koktejl.

Rituály

Z našich životů se vytratila pomalost. Zastavit se a plně prožít důležitou chvíli, vstřebat velkou změnu, uzavřít jednu životní kapitolu a vstoupit vědomě do další - to chce čas a péči. Životními událostmi pro ženu jsou jistě těhotenství, porod a šestinedělí. A žena jimi může vědomě projít skrze předporodní a poporodní rituál, aby uctila své tělo, poděkovala sama sobě, že přivedla na tento svět nový život a zvědomila si záměr, kudy chce dál kráčet.

Dopřejme si tedy spolu až několika hodinové setkání, během kterého si budeme povídat, já Vás budu opečovávat a léčit v posvátném prostoru, který společně vytvoříme. Dostanete tak možnost se v životě uzemnit, zvnitřnit, napojit se a uvolnit do proudu života. Setkání zahrnuje také očistnou bylinkovou koupel, zamykání sedmi energetických zámků pomocí rebozo šátku, tvoření osobního oltáře a mnoho dalšího. Pokud pocítíte volání, jsem tady pro Vás. 

Rebozo masáž

Rebozo je tradiční mexický šátek, který dostane dívka při oslavě Menarché, tedy své první menstruace. Tento praktický šátek ji pak provází celým mateřstvím. Používá se jako podpora bříška během těhotenství, dokáže ulevit a poskytnout oporu i u samotného porodu. Je součástí poporodního rituálu zvaného Zavinování kostí. Používá se často také jako nosící šátek pro děti.

O rebozu se říká, že je to prodloužená ruka duly nebo porodní báby. V těhotenství dokáže ulevit od bolestí kříží, upravit polohu miminka v bříšku a celkově tělo uvolnit, což ženy obzvláště v posledních týdnech těhotenství velmi ocení. Při masáži Tě položím na rebozo šátek a jemnými houpavými pohyby ze strany na stranu budu uvolňovat konkrétní část Tvého těla. Ovinuta v šátku se budeš cítit bezpečně, podobně jako miminko v tvém bříšku.

Ženská bylinná napářka

Během přípravy na těhotenství pomáhá bylinná napářka ženě lépe si uvědomit svaly pánevního dna, stimuluje dělohu k čistění a přináší celkové uvolnění těla i mysli.
V těhotenství se napářka provádí od ukončeného 38. týdne a pro ženu může být symbolickým loučením s jiným stavem.
Případné bloky, které by mohly stát v cestě narození děťátka, umí napářka uvolnit. Mnohým ženám také ulevuje od bederních bolestí a dokáže snížit otoky.
Během porodu dochází u ženy k velkému výdeji energie, která se uvolňuje veformě tepla. Pára dokáže znovu prohřát lůno a hráz a uvolnit je, porod se tím může stát bezpečnějším, hráz je méně ohrožena poraněním.
Napařování je možné již v šestinedělí, jakmile ustanou očistky. Bylinné páry podporují regeneraci těla a pohlavní orgány ženy po porodu se tak snáze vracejí do zdravé podoby i polohy. Nahřívání posiluje tkáně, krevní cévy a nervy, podporuje laktaci

Nabízím k zapůjčení sedátko Steamy nebo židličku Gazelle, obojí je vhodnou pomůckou k napařovacímu rituálu, který pro Tebe ráda připravím. Pod napařovací sedátko umístím nádobu s horkým výluhem z bylin a nechám Tě relaxovat ovinutou v dece.

Příprava prostředí pro miminko

Jistě si přeješ, aby Tvé čerstvě narozené děťátko ve svém novém domově správně prospívalo a uspokojovalo své momentální vývojové potřeby - aby cítilo stejné bezpečí, jaké poznalo před narozením uvnitř dělohy, aby jeho nervová soustava nebyla bezděky nevhodně přetěžována, zároveň ale aby dostalo dostatek příležitostí ke klidnému pozorování a rozjímání. Tyto požadavky ideálně splňuje princip připraveného prostředí pro děťátka dle Marie Montessori a já Ti pomohu takové prostředí pro něj s láskou a péči připravit. 

AromaTouch

Jedno pořekadlo praví: dotkni se těla, a vyživíš svou duši. 
Metoda AromaTouch je voňavá terapie, při které se po páteři roztírají speciálními tahy éterické oleje. Ty se pokožkou vstřebají do krevního oběhu, přes který doputují až k vnitřním orgánům, a začnou léčit tam, kde je potřeba. Tělo se tak dostane do své přirozené rovnováhy. 

Kineziologický (svalový) test

Během těhotenství mohou ženy zaskočit bolavá témata nebo emocionální bloky z minulosti uložené v podvědomí, na povrch mohou vyplouvat vnitřní strachy a obavy.                                                                       Pomocí jednoduchého svalového testu dokážeš lépe pochopit, co mohlo způsobit Tvá současná trápení, přirozeně se napojíš na sebe samou a má přítomnost Ti dodá podporu potřebnou k tomu, aby došlo k léčení. 

Ozvi se mi